Nyitólap » 2012 » Március » 28
További adatbázisokat látogatunk meg a FSZEK honlapján.

Keresd meg a Digitális Irodalmi Akadémiát és válaszolj a kérdésekre!
Arra a kérdésre válaszolj, az alábbiak közül, amit még más nem választott, egy kérdésre csak egy hozzászólásban kérek egész mondatos választ!
Érdemes tehát válaszadás előtt a többi hozzászólást is megtekinteni.

1. Sorolj fel három címet a Csukás István életrajza mellett található menük között keresve a könyvborítókból!
  2. Csukás István A felidézett toronyszoba című kötete vers vagy próza?
  3. Hány oldalt olvashatsz el itt az adatbázisban Mándy Iván jegyzetfüzetéből?
  4. Hány díjat kapott Mándy Iván? (az életrajzát nézd!)
  5. Mikor készült Ágh Istvánnal interjú?
  6. Kiknek közeledik évfordulójuk? (két név)

Megtekintések száma: 589 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2012-03-28 | Hozzászólások (0)

Már hírt adtam a szép eredményről, egy kis képes beszámolót a versenyről csak most tudok ide írni:

Az Országos Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny 5-6 korosztályban indított versenyén, 2012. március 22-én a Veres Pálné Gimnáziumban, iskolánk két tanulója, Herman Nóra és Munnoch Krisztina 6. és 7. helyezést értek el. A díjat Bod Péter Ákos adta át, aki  Bod Péter születésének 300. évfordulóján díszvendégként volt jelen a rendezvényen. A verseny két részből állt, az első írásbeli rész a könyvtárhasználati ismereteket mérte, a második, szóbeli rész pedig egy konkrét feladat megoldását és annak „megvédését” jelentette. Ez alkalommal egy bélyegsorozatot kellett tervezniük a versenyzőknek a könyvtári dokumentumok segítségével.Gratulálunk a kimagaslóan szép eredményhez! Mindkét tanuló igazgató dicséretben részesült.

Megtekintések száma: 796 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2012-03-28 | Hozzászólások (0)

Kiállítás az OSZK-ban!
Kattints az alábbi címre:

Megtekintések száma: 490 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2012-03-28 | Hozzászólások (0)

A tegnapi feladatok közül néhány feladatnak nincs gazdája, ezek közül válogassatok a mai napon!
Megtekintések száma: 412 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2012-03-28 | Hozzászólások (0)