Nyitólap » 2012 » Szeptember » 29
1. Felvonáshoz ajánlott kifejezések: lexikon (betűrendes ismerettár, segédeszközei:élőfej,előszó,használati útmutató), enciklopédia: az ismereteket logikai sorrendben tárgyalja, szótár:szavak jelentését betűrendben közlő ismerettár.
2. Felvonáshoz ajánlott kifejezések: szépirodalom: segítő jelölés a könyv gerincén: betűrendi jel=Cutter szám. Ismeretközlő irodalom: a besorolás rend a könyv témája az ETO főosztályok szerint. A könyv legfontosabb adatai:szerző, cím,kiadó,kiadás helye, éve,nemzetközi azonosító ISBN szám.
3. Felvonáshoz ajánlott kifejezések A könyv gerincén segítő jelölés: a raktári jelzet: szakrendi jel és betűrendi jel. A katalógusban megtalálható a könyv összes adata és megadja a könyv helyét a könyvtárban. Az elektronikus katalógus hálózaton nyilvánosan elérhető.

Ahol játszódik a mese, tehát a könyvtárban, a következő kifejezéseket próbáljátok beleszőni: kölcsönző pult(ahol a könyvek visszavétele, kiadása történik) folyóirat-olvasó, olvasóterem.
Megtekintések száma: 472 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2012-09-29 | Hozzászólások (0)