Nyitólap » 2015 » Január » 12

Gratulálunk új könyvőrünknek:-)

Megtekintések száma: 442 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2015-01-12 | Hozzászólások (0)

Sokan kérdeztétek, hogyan lesz egy könyv könyvtári és miért nem olvashatjátok az új 297 könyvet mától. Íme, itt a magyarázat:

1. A könyv útja a könyvesboltból a könyvtárba vezet, ahol leltári számot adunk neki. Három bélyegzőt teszünk egy könyvbe és egy bejegyzést a leltárkönyvbe, ezt négy napig csináltuk Ildikó nénivel a múlt héten.
  2. Utána raktári jelzettel láttuk el a gerincén és az előzéklap bal fölső sarkában, mára elkészült ez is.
  3. A nem kölcsönözhető könyvek gerincére piros csíkot ragasztottam, ezzel is készen vagyunk ma már.
  4. Végül rekordonként rögzítjük a katalógusunkban. Ez legalább 4-5 nap, mivel közben folyik a kölcsönzés.

Hírül adom majd, ha elkészültem, akkortól lehet az új könyveket kölcsönözni.

Megtekintések száma: 417 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2015-01-12 | Hozzászólások (0)