Nyitólap » 2020 » Március » 26

Hogyan játszhatsz velünk?

• Hetente olvass egy saját választású könyvet/online könyvet könyvespolcodról, vagy hetente olvass egy általam ajánlott könyvet/online könyvet, vagy egy folyóirat adott online számát, aminek az elérhetőségét megadom.
  • Határidő az adott könyv elolvasására és feldolgozására mindig egy hét, amit meg is hosszabbíthatsz, ha szólsz nekem.
  • A játék során a következő lehetőségek közül választhatsz akár hagyományos, akár online könyvet/folyóiratot olvastál: Készíts 5-10 képből álló képregényt a műről! Fejezd be a történetet másként és írd le a te variációdat 10 mondatban! Készíts olyan könyvajánlót, amelyben bemutatod a könyvet, hátha mások is kedvet kapnak az elolvasásukhoz! Készíts PPT- a könyv szerzőjének életéről! Készíts társasjáték-tervezetet a könyvről! Tervezz közösségi oldalra profilt a számodra kedves szereplőknek, rajzot is készíthetsz róluk, felsorolhatod tulajdonságaikat! Írd le annak a résznek a rövid tartalmát, amely a legjobban tetszett! Folyóirat esetén: Ismertesd a legérdekesebb cikket, indokold választásodat!
  • A válaszokat e-mailen küldjétek el elte.gyak.konyvtar@gmail.com
  • A játékra javasolt könyveket három helyen is megtaláljátok: a Teams-ben, könyvtárunk honlapján https://konyvtar.ucoz.com/, a Krétában is rögzítem a Házi feladatoknál évfolyamonként.
  • Mindenki annyi virtuális jelvényt gyűjt össze, ahány könyvvel kapcsolatban visszaküldi a feladatot.
  • A játék akkor ér véget, amikor újra suliba megyünk. Azokat az olvasókat, akik a legtöbbet olvasták és a legtöbb jelvényt összegyűjtötték, egész napos kirándulásra elviszem valamelyik távolabbi szép könyvtárba.(Pannonhalma, Eger, Kecskemét, Zirc, Keszthely stb.) Azon a napon nekik nem kell majd iskolába menni!
  • A játék kezdete: március 30. hétfő

Sok szeretettel várok mindenkit a digitális könyvtárban!

Olvassunk együtt!

Csilla néni

Megtekintések száma: 615 | Hozzáadta:: ELTEGYÁKI | Dátum: 2020-03-26 | Hozzászólások (0)